Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Handspegel 8358583



*

nr 835 8583


Handspegel

nysilver, längd: 28 cm


Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juli 2013
kl 19:01:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/6 13:53:11 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: handspegel nysilver pläter speglar
  • 6036 Spegel
    förgylld ram, 84x58 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:23
  • 6480 Spegel
    Förgylld, 81x41 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:57
  • 6674 Spegel
    förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:16




Ladda ner broschyr